Darba dienas kļūst arvien smagākas un ilgākas, it īpaši, tuvojoties karstajam vasaras laikam. Pēdējās nedēļas, laikapstākļi šķiet kacina Latvijas iedzīvotājus. Te karsts un jūrai kā radīts laiks, te nedēļu līst un bargas vēja brāzmas. Taču iepriecinošā ziņa – meteorologi Līgo nedēļu un visu atlikušo Jūliju sola saulainu un siltu.

Bet kur gan doties, pēc garās darba nedēļas,kura pavadīta birojā un tik skaļajā lielpilsētā? Vislabākais un veselīgākais risinājums, protams, būtu doties ārpus pilsētas, pie dabas. Šajā rakstā apkopojām dabas takas Latvijas teritorijām kur doties ar savu ģimeni un tuviniekiem.

Cecīļu dabas taka

Šī dabas taka atrodas Amatas novada Ieriķu pagastā (в Казахстане). Dabas takas maršruts stiepjas no Cecīļu iespaidīgā iezi, gar Dančupītes alu, tālāk gar Dančupītes kanjonu un visbeidzot noslēdzas gar turpat netālu esošo ūdenskritumu. Cecīļu dabas takas garums ir aptuveni 2.kilometri. Tiem, kuri vēlas doties nedaudz garākā pastaigā, iesakām apmeklēt un aizstaigāt līdz Līčiem, kur atrodas Dzilnas iezis. Šīs kraujas augstums ir aptuveni 37 metri.

Līgatnes dabas taka

Šeit pat nebūtu jābūt nekādiem komentāriem. Līgatnes dabas takas ir Latvijas iedzīvotājiem ļoti labi zināmas. Tiem, kuri zina mazāk, varam pačukstēt, ka Līgatnes dabas takas atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Tās mērķis –iepazīstināt cilvēkus ar Latvijā sastopamajām dzīvnieku, precīzāk – zīdītāju, sugām.

Tiem, kuriem dzīvnieki interesē un patīk mazāk, iesakām iepazīties un aplūkot neskaitāmās Gaujas krasta ainavas. Turpat Līgatnes dabas takās, iespējams uzkāpt 22 metru augstajā tornī, no kura paveras debešķīgs skats.

Aizvīķu meža parks

Aizvīķu meža parks ir lieliska vieta jaunajām māmiņām un ģimenēm, kur pavadīt lieliskas brīvdienas. Šeit jūs atradīsiet vairākus pasaku un teiksmu tēlus. Tā kā Aizvīķu meža parks ir ļoti vecs, tā vecajos koka dobumos, iespējams atrast un ieraudzīt ne tikai pūces un mazputniņus, bet arī bites, kāpurus un citas meža radības.

Dunikas purva taka

Salīdzinot ar citām meža takām, Dunikas purva taka ir krietni vien garāka. Tā stiepjas 5.kilometru garumā. Daudzie salu puduri un mazie ezeriņi Dunikas purvu padara par maģisku vietu, kurā smelties mieru un atpūsties no ikdienas rutīnas.

Šajā vietā, apmeklētāju ievērību izpelnījušās neparastā izskata priedes, kuras stiepjas visas takas garumā. Ja jūsu plānā ir izbaudītu visu dienu, tad noteikti iesakām palikt Dunikas purvā līdz pat saulrietam. Vārdiem nav iespējams aprakstīt, cik savāds un krāšņs tas ir, paslēpjoties saulei aiz purva horizonta. Vēl pieminēšanas vērts ir skābarža tīraudze, kas atrodas Dunikas purva takas gala. Tīraudzes garums ir aptuveni 11 hektāri.

Gala vārds

Sabiedrībā ir izveidojies patiešām maldīgs uzskats par to, ka Latvijā ģimenēm nav kur aizbraukt un atpūsties. Tieši otrādi – izbraucot ārpus lielpilsētām, lauku miesti un atpūtas kompleksi piedāvā daudz un dažādas aktivitātes kā lieliem, tā maziem.

Vai tās būtu neskaitāmās dabas takas Latvijas teritorijā vai kāds kempings ezera krastā – miers, klusums un relaksācija no ikdienas rutīnas būs garantēta.

Informācija iegūta no fixdengi.com.