No darba nevienam neizbēgt. Tikai retajai sievietei šajā dzīvē paveicas un apprecot bagātu un gādīgu vīru, tik vien kā rūpes par bērnu un māju vien paliek. Pretējā gadījumā, čaklās sievietes ceļas agri no rīta un saviem spēkiem cenšas nokļūt darba vietā, kaut arī pats darbs jau sen ir apnicis un atalgojums par padarīto – nekas iepriecinošs.

Taču kā saņemties un galu galā saprast, vai konkrētais darbs jums ir derīgs vai nē? Piedāvājam jums, dārgās sievietes, pāris iemeslus par kuriem aizdomāties, un kas zina, varbūt tas iedrošinās jūs nomainīt līdzšinējo nodarbošanos.

Degradēšanās

Loģiski – ja darāt darbu, kurš jums nepatīk, jums automātiski zūd interese un motivācija iemācīties un apgūt ko jaunu, nebijušu. Katru dienu strādājot un darot tās pašas lietas, jūs ieejat rutīnā. Un tieši rutīna ir tas sarkanais signāls, kas mūsu smadzenēm ziņo “Ir ātri kas jāmaina!”. Ja konkrētais amats, kurā strādāsiet, nešķitīs jums atbilstošs, tad arī pilnveidot savas zināšanas neizdosies.

Slikta atmosfēra darbā

Šis nu ir koks ar diviem galiem. No vienas puses, darba devēji ir atbildīgi par to, ka jūtaties neērti un nepatīkami savā darba vietā. No otras puses, darba devēji pilnībā nav atbildīgi par to, ka jūsu darbs jums nepatīk. Ļoti bieži, cilvēki dodas uz konkrēto darbu un tajā ilgstoši strādā, kaut arī amats un pati darba vieta tos neapmierina, pavisam vienkārša iemesla dēļ – bailes neatrast darbu pēc aiziešanas.

Un kā nu ne – jumts un pamats ir zem kājām, tik vien kā pāris stundas dienā jāsakož zobi un jāiztur, līdz darba diena būs beigusies. Taču, šādā veidā jūs ne tikai bojājat savu tēlu un reputāciju priekšnieku acīs, bet arī bojājat pašu uzņēmumu.

Kļūst par smagu

Dāmas, jūs piekritīsiet – dienā, kad gaidāma labākās draudzenes dzimšanas dienas ballīte vai vienkārši, kāds ilgi gaidīts notikums, jūs jūtaties lieliski. Bez problēmām pieceļaties, paēdat brokastis un ar smaidu sejā dodaties uz savu darba vietu, jo domas par vakaru nepamet jūsu prātu.

Arī ar darbu vajadzētu būt līdzīgi – ja darāt to kas patīk un tiktiešām interesē, tad arī rīti šķiet skaistāki un vieglāki. Nav grūtības piecelties un dienas laikā arī garastāvoklis turas pozitīvā gultnē.

Pretējā gadījumā, rīti šķiet drūmi un apmeklēt darba vietu itin nemaz negribas.

Kur palikusi gandarījuma sajūta?

Ko sēsi – to pļausi. Ja gaidi algas pielikumu vai paaugstinājumu amatā, saprotams, ka tas būs grūti izdarāms, ja darbs tiktiešām nepatīk. Tad arī no jūsu puses nebūs papildus atdeve un tā dzirksts, ko vēlas redzēt ik katrs darba devējs. Jāsaprot ir viens – ražīgi darba augļi var veidoties tikai tad, kad cilvēks ir motivēts un gandarīts par savu darbu. Taču, ja darbs itin nemaz nepatīk, kā gan var vēlēties sasniegumus un paaugstinājumus?